אלונה פטיט – מאמנת מכון כושר בתל אביב
נעים מאוד
שמי אלונה פטיט ואני מאמנת כושר. מקיימת פגישות אימון כושר אישי או אימון כושר לקבוצות קטנות בסטודיו שלי או בסטודיואים שונים באיזור תל אביב.

עקבו אחרי

חדר כושר בתל אביב:

כושר ישראלי סתיו חורף 2015

בשנים האחרונות, הלכה וגברה המודעות בישראל לגבי חשיבותו של אורח חיים פעיל ובריא ככל האפשר. אחד הביטויים המובהקים של כך הוא באירועי ספורט המאורגנים להם חדשות לבקרים, ומושכים אינספור אנשים אליהם. התקופה הנוכחית, היא תקופת הסתיו והחורף, נחשבת בעיני רבים לאידיאלית לפעילות ספורטיבית – בעיקר עקב מזג האוויר הנוח המאפיין אותה. אז מהם האירועים הצפויים בעתיד הקרוב? ומדוע זוהי תקופה אידיאלית להרשמה לחדרי הכושר למיניהם?

אירועי ספורט מרכזיים

קצרה היריעה מלתאר כאן באריכות את כל אותם אירועי ספורט או כושר אשר צפויים להיערך בישראל בחודשים הקרובים. ובכל זאת, ראוי להתייחס למרכזיים שבהם. תקופת הסתיו, ראשית, היא זו בה נערכות מספר צעדות מרכזיות. צעדת ירושלים, בחול המועד סוכות, מתקיימת בתקופה זו החל משנת 1972, במסלול מאתגר וחוויתי בעיר הבירה של ישראל. צעדות חשובות אחרות הן צעדת הילה בגליל (25/10), צעדת קריית אונו (7/11), צעדת בן גוריון ברמת הנגב (29/11) וצעדת מודיעין (29/11).
מהצעדות, עוברים למרוצים השונים, הכוללים בתוכם היבט תחרותי של ממש. החל מתקופת הסתיו, נערכים עשרות מרוצים כאלה, ובכלל זה מרוץ משגב, מרוץ סיני, אליפות ישראל באשדוד או בראשון לציון, מרוץ הספארי ברמת גן, מרוץ מודיעיון ועוד. סוג אחר של אירועי ספורט, פופולארי גם כן, הוא טיולי האופניים: בסביבות החודשים אוקטובר ונובמבר נערכים מספר אירועים מרכזיים, ובכלל זה סובב טבעון (24/10), הקפת הכנרת (1/11) וטיול האופניים בחצור הגלילית (29/11).
את הרשימה משלימים פסטיבלי ספורט עממי. האירוע המרכזי תחת קטגוריה זו הוא יום הספורט העממי הבינלאומי, המצוין ב-11 לנובמבר.

ספורט אפשר לבצע בחדרי כושר

חדרי כושר, מעצם היותם כאלה, הם מקורים, ולכן ניתן להתאמן בהם לכל אורך השנה, בלי שתהיה תלות במזג האוויר. אבל, וזה אבל גדול מאד, לא מעט אנשים ימליצו להמתין עם ההרשמה לאותם חדרי כושר עד לחודשי הסתיו או החורף, ולו מכיוון שבהם גדלים הסיכויים למצוא מבצעים משתלמים במיוחד.
הנחות של אחוזים נכבדים במחיר המנוי, או אפילו תקופת התנסות בת חודש אחד או יותר, הם תרחישים הגיוניים בהחלט. כך, למשל, רשת חדרי הכושר הולמס פלייס, המציעה 21 סניפים בכל רחבי הארץ (וסניפים רבים אחרים הפזורים מעבר לים), בהם מכשירי כושר משוכללים ומגוון חוגים הנערכים סביב השעון. הרשת מציעה בתקופה זו הנחות משמעותיות עבור ההרשמה, הנחות אשר חלות בכל אחד מהסניפים.

ומה עם ריצות?

רבים יציינו, בהקשר של פעילות ספורטיבית, כי המסגרת, כפי שמוצעת דרך חדרי הכושר, יכולה לתרום בהחלט למיקסום הפעילות. ועדיין, בתקופת הסתיו או החורף מזג האוויר נוטה להיות נעים במיוחד, כך שאפשר להיות פעילים, מבחינה גופנית, גם באופן ספונטני. יציאה להליכות היא אחד מסימני ההיכר של הישראלים, והפעילות הספורטיבית הפופולארית ביותר בה. הדברים אמורים גם לגבי הריצות, אשר היעדר החום והשרב הופך למעט פשוטות יותר לביצוע, ועקב כך גם ליעילות יותר עבור הגוף.