אלונה פטיט – מאמנת מכון כושר בתל אביב
נעים מאוד
שמי אלונה פטיט ואני מאמנת כושר. מקיימת פגישות אימון כושר אישי או אימון כושר לקבוצות קטנות בסטודיו שלי או בסטודיואים שונים באיזור תל אביב.

עקבו אחרי

חדר כושר בתל אביב:

היתרונות של יוגה לגוף ולנפש

מהי יוגה ולמה היא חיונית

בעשור האחרון, יותר ויותר אנשים בעולם המערבי נפתחים לעולם היוגה, והיא הפכה לטרנד פופולארי ביותר. אין זה פלא משום שיותר ויותר מחקרים מוכיחים כי היוגה מטיבה למתרגל גם ברמת הגוף וגמישותו וגם ברמה הנפשית. עדיין יש את הסקפטיים המכנים אותה "התעמלות לעצלנים", אך הם כנראה משווים אותה לספורט ולכן, לא מבינים לעומק את אופן ומידת ההשפעה של התורה על הגוף והנפש. המיתוס שהיוגה קלה יותר מאימון גופני אירובי היא שגויה בבסיסה, היוגה מאתגר לא רק את הסיבולת הגופנית אלא גם אספקטים אחרים כגון גמישות, נשימה ויכולות ריכוז. רק תשאלו אדם המתמיד ביוגה ותיווכחו לשינויים שהיא עשתה בחייו מקצה לקצה. ניתן לומר כי היוגה מתאימה לכל הגילאים, לא צריך להיות אקרובט בכדי לבצע את האימון הבסיסי וההתקדמות בה הדרגתית ומבוקרת, לכן אף פעם לא מאוחר להתחיל. בדרך כלל אנשים עושים הפרדה בין כושר גופני לפסיכולוגיה והנפש, אך ידוע שגם אימון גופני תורם למצב הנפשי,  מטפח את האגו ודימוי עצמי. היוגה שמה דגש על הרוח באותה מידה כמו על הגוף, לכן אינה רק אימון גופני אלא גם תפיסת עולם והשקפה.

לא רק התעמלות, גם רוחניות

היוגה אינה רק צורת התעמלות ואימון לגוף, היא גם פילוסופיה רוחנית ומנטאלית השואפת לאחד בין התודעה והנשמה, מצב בו האדם מתרכז בעצמו, ללא מחשבות וגירויים חיצוניים המסיחים אותו משלוותו. הטיפול בגוף הוא רק אחד מתוך שמונה מרכיבים עליהם נדרש המתרגל להתאמן: על חייו המוסריים ביחס לסביבתו, (יאמה), על ערכיו הפנימיים וטיהור עצמי (ניאמה), על תירגול את הנשימה שלו (פראנהיאמה), על כינוס חושיו (פראטיהארה), על תרגול ריכוז ומיקד התודעה לאורך זמן (דהרארנה) ועל אימון במדיטציה (דהיאנה). המתרגל לומד להתבונן ולבחון את מעשיו וכך היוגה תורמת כמדיציה תרפיוטית לא רק לגוף אלא גם להכרה ומודעות עצמית אשר תשפיע על כל התחומים בחייו. על כן היוגה במובן המדיטטיבי היא דרך מעולה לחדד את הריכוז ולתת לנפש מנוחה משלל הגירויים הסובבים אותנו לאורך היום. מקורה של היוגה במזרח אך גם שם ישנן מספר אסכולות הנובעות מתרבויות שונות (בעיקר הינדואיזם ובודהיזם). אנו מפצירים בכם לשים דעות קדומות והנחות לא מבוססות בצד ולהתנסות בשיעור יוגה בסטודיו הקרוב לביתכם. יתכן שתתאהבו ביוגה ותחלו שגרה של אימונים אשר יביאו שינוי מבורך ובריא בחייכם.