אלונה פטיט – מאמנת מכון כושר בתל אביב
נעים מאוד
שמי אלונה פטיט ואני מאמנת כושר. מקיימת פגישות אימון כושר אישי או אימון כושר לקבוצות קטנות בסטודיו שלי או בסטודיואים שונים באיזור תל אביב.

עקבו אחרי

חדר כושר בתל אביב:

אימוני כושר אישיים

עבור לא מעט אנשים, אחת ממילות המפתח ביחס לפעילות גופנית היא "מסגרת". ואכן, לא מעט אנשים יבצעו פעילות שכזו רק כאשר יש עבורם מסגרת קבועה, בין אם בחדרי הכושר ובין אם מחוצה להם. הנקודה המרכזית היא שניתן בהחלט לקחת את זה מספר צעדים קדימה ולבצע אימוני כושר אישיים, מה שכולל בתוכו, בנוסף למסגרת, גם התאמה מלאה לצרכי המתאמן, למאפייניו וליעדים הספציפיים שהוא מעמיד.

קווים לדמותו של אימון הכושר האישי

אימון כושר אישי, כפי שניתן בוודאי להסיק משמו, הוא אימון כושר בו לוקחים חלק שני גורמים בלבד: מצד אחד של המשוואה המתאמן, ומן העבר השני המאמן או מדריך הכושר. כבר מעצם ההגדרה הזו, ניתן ללמוד על המעלות העיקריות של אימון מהסוג הזה. כפי שנרמז מעלה, הוא מאפשר לבנות תוכנית אימונים אישית עבור המתאמן, על פי שורה ארוכה של משתנים. בכך, גדלים הסיכויים להתאמה מלאה של התוכנית לצרכים של המתאמן, כמו גם לעמידה ביעדי האימון. תוכנית כושר אישית של האדם המעוניין להפחית במשקל הגוף שלו, לראיה, צריכה להיות שונה מאשר אדם העושה זאת בעיקר על מנת לחזק את שרירי הגוף שלו.
את האימונים האישיים, וזהו היבט חשוב נוסף ביחס אליהם, ניתן לבצע בכל מקום אפשרי: החל מפארק, דרך הבית ועד למשרד. הוא מתבצע פעמים רבות ללא ציוד עזר, או לכל הפחות עם ציוד בסיסי אשר מספק המאמן. מעלות מרכזיות נוספות של האימון הן תשלום אך ורק על האימונים (להבדיל מחדרי כושר, בהם גם כאשר נעדרים מחדר הכושר נדרש לשלם את דמי המנוי החודשיים), התאמה מלאה של האימונים ללוח הזמנים של הגורם המתאמן וכן הנטייה שלהם להיות מגוונים בכל קנה מידה.

לא מעט סוגי אימונים

כשמדברים על אימוני כושר אישיים, מתכוונים למעשה לעולם ומלואו. זאת מכיוון שניתן למצוא כיום וריאציות שונות של האימונים, אותן ניתן להתאים גם כן לצרכי המתאמן ולמטרות האימון שלו. ואגב, התחום מאופיין בלא מעט טרנדים: אימון כושר TRX אישי, למשל, הוא אימון המתבצע באמצעות רצועות אימון מיוחדות, המסייעות לבצע את האימון בהתבסס על משקל הגוף. אימון שכזה, שהפך לפופולארי במיוחד עם השנים, מאפשר עבודה על כל שרירי הגוף ולכן נחשב ליעיל בכל קנה מידה. בהקשר לגמישות שתוארה מעלה, אפשר לראות כי את הרצועות ניתן למעשה לתלות בכל מקום כיום, בהתאם למיקום הספציפי שנקבע לאותו אימון אישי.
על כל פנים, כאשר בוחרים מאמן אישי, צריך לבחון לא רק את הניסיון וההכשרה המקצועית שלו, אלא גם את אפשרויות ההתאמה שהוא מציע לצרכים. כמובן שסוגיית המרחק מהווה גם היא משתנה הנכנס לתוך המשוואה, שעה שחשוב לבחור במאמן הנמצא באותו אזור גאוגרפי, או אפילו אותה עיר: הדבר יקל מאד על ביצוע האימון ויגדיל את הסיכויים להתמדה בו, התמדה המשפרת את התוצאות במידה ניכרת.