אלונה פטיט – מאמנת מכון כושר בתל אביב
נעים מאוד
שמי אלונה פטיט ואני מאמנת כושר. מקיימת פגישות אימון כושר אישי או אימון כושר לקבוצות קטנות בסטודיו שלי או בסטודיואים שונים באיזור תל אביב.

עקבו אחרי

חדר כושר בתל אביב:

אימון כושר

כיום, אין צל של ספק כי יותר ויותר אנשים מבינים את החשיבות של אורח חיים פעיל ככל האפשר, או אם תרצו: הנזקים המצטברים כאשר לא נוקטים בפעילות גופנית. אחת ההשלכות המרכזיות (והחיוביות) של כך היא שכמות האנשים המבצעים אימוני כושר גופני נמצאת במגמת עלייה. אז מהם היתרונות של הפעילות הגופנית? ומהם סוגי האימונים הפופולאריים ביותר כיום? על כך ועוד במאמר הבא.

כל הסיבות להתאמן

ברמת ההגדרה, לאימוני הכושר הגופני תפקיד מרכזי אחד: לשפר, כמובן, את הכושר הגופני, ובכך ליהנות מכל אחד מיתרונותיו. בין השאר, מדובר כאן על שיפור הבריאות, מניעת מחלות כרוניות, חיזוק הגוף, הפחתה במשקל, שיפור היעילות בביצוע פעולות הכרחיות (למשל, הרמת משאות כבדים) ועוד. לא כולם נותנים על כך את הדעת, אבל כושר גופני משפר גם את היכולת המוחית. לראיה, העובדה כי מיטב המוחות בעולם השחמט מקפידים לבצע פעילות גופנית על מנת לשמר את היכולות שלהם.
את הפעילות הגופנית, על מנת שתהיה יעילה באמת, מומלץ לבצע לפחות שלוש פעמים בשבוע. רמת הקושי של האימונים רצוי שתהיה הדרגתית, כלומר, רצת קושי ההולכת ומתגברת עם הזמן, הן מבחינת אינטנסיביות האימון והן מבחינת משכו. עם זאת, כאשר מתאמנים בתדירות "גבוהה מדי", או לחילופין מבלי שמעניקים לגוף את זמן ההתאוששות לו הוא זקוק, עלולים דווקא לפגוע בגוף. זו הסיבה בגינה רבים ימליצו לבצע את הפעילות הגופנית עם תוכנית אימונים מוסדרת, בהתאם למאפייני האדם, למטרות האימון וליעדים שהוא מציע לעצמו. וכאן בדיוק נדרש להיכנס לעובי הקורה ולבחון מהן הדרכים העיקריות להיכנס כיום לכושר.

מגוון אינסופי של אפשרויות

החדשות הטובות הן שכל אדם יכול לבצע כיום אימוני כושר גופני בצורה פשוטה, בין אם באופן עצמאי ובין אם במסגרת מוגדרת. בבית, ניתן לעשות תרגילים בסיסיים אך יעילים, דוגמת מתח, כפיפות בטן או שכיבות שמיכה, בעוד שאלה היוצאים לאוויר הפתוח יכולים לבצע הליכה, ריצה, אופניים חשמליות משולבות פידל, או אפילו אימון במכשירי כושר הפזורים בלא מעט ערים ורשויות מקומיות בישראל וניתן להשתמש בהם בצורה חופשית. כמובן שגם שחייה בים או בבריכה, בחודשי הקיץ, מהווה פעילות גופנית הנחשבת למהנה ומומלצת כאחד.
עבור אלה המחפשים מסגרת, או אפילו מגוון רחב עוד יותר של אופציות, אפשרות ההרשמה לחדרי הכושר קיימת גם קיימת. בהם, ניתן למצוא אינספור מכשירים, לדוגמה אופניים חשמליים , כל אחד מהם נועד למטרה אחרת ופועל על אזור מוגדר אחר בגוף. עבור המעוניינים לשלב ספורט עם הנאה עומדת האפשרות להירשם לחוגים, בין אם כאלה המוצעים במכוני הכושר ובין אם כאלה הפועלים בנפרד, כאשר בין הטרנדים המשמעותיים של השנים האחרונות ניתן למנות חוגים דוגמת זומבה, פילאטיס ועוד. נכון, מרבית הפעילויות האלה כרוכות בתשלום, אך דומה שהוא בטל בשישים אל מול התמורות המגוונות של ביצוע אימונים גופניים.