אלונה פטיט – מאמנת מכון כושר בתל אביב
נעים מאוד
שמי אלונה פטיט ואני מאמנת כושר. מקיימת פגישות אימון כושר אישי או אימון כושר לקבוצות קטנות בסטודיו שלי או בסטודיואים שונים באיזור תל אביב.

עקבו אחרי

חדר כושר בתל אביב:

אימון כושר המותאם לגיל השלישי

כושר ופעילות ספורטיבית בגיל השלישי

כושר הוא חשוב בכל גיל – ובמיוחד ודווקא חשוב בגיל השלישי!

אחד הדברים החשובים ביותר עבור הבריאות הנפשית הוא כמובן הבריאות הגופנית. כמובן שפעילות גופנית והתעמלות בגילאים צעירים מאוד שונה מפעילות גופנית בגיל הזהב שכן זו דורשת גישה מיוחדת ודגשים רבים יותר על בטיחות וזהירות – על כן קיים ציוד התעמלות ייעודי לגיל הזהב כדי לאפשר פעילות בטיחותית ומהנה גם בגיל הזהב.

דיור מוגן ובתי אבות שונים ברחבי הארץ מתגאים להעניק לדיירים שלהם שירותי חדר כושר מותאמים לבני גיל השלישי, אני עצמי לא אחת הגעתי לעשות אימון כושר לקבוצת קשישים במוסד לדיור מוגן. אז נכון… זה לא היה נראה כמו אימוני TRX שאני עושה בפארק הירקון עם קבוצה של צעירים בין 20-30 אבל התרומה הנפשית המתקבלת מפעילות גופנית היא זהה – לא משנה מה האימון ובאיזה גיל מבצעים אותו.

ישנם יתרונות רבים לפעילות ספורטיבית בגיל השלישי. אימונים נכונים יכולים למנוע חלק מהבעיות הבריאותיות ולשפר את מצב הגוף – לחזק שרירים, לעזור בזרימת הדם, לעורר שמחת חיים ועוד. מעבר לכך, ספורט כידוע משפר גם את מצב הרוח ומעלה אנרגיות חיוביות. בנוסף, אלמנט שהוא ייחודי לנושא של קשישים הוא העובדה כי אימונים משותפים בבתי אבות יוצרים חוויה קבוצתית שמורידה את תחושת הבדידות.

ספורט בגיל הזהב שונה מאוד מספורט רגיל, כאשר המטרה המרכזית בפעילות ספורטיבית בגיל הזהב היא שיפור טווחי פעולה ומתיחת איברים אך ללא עומס גדול במיוחד, באמצעות תרגילי קרדיו ושימוש בציוד כושר ייעודי.

חשוב מאוד לשמור על הבריאות בהקפדה מלאה של מאמן מנוסה שמכיר לעומק את כל התכונות של גוף בגיל הזהב: למשל, הגב הוא האזור הפגיע ביותר אצל אנשים מבוגרים יותר, לכן מאמנים ורופאים ממליצים על תרגילי ספורט שונים בישיבה כאשר יש תמיכה לגב.

מאמנים מנוסים מתאימים את הפעילות הספורטיבית ליכולות הפיזיות של המתאמנים ובנוים עבורם תוכנית כושר מיוחדת ומלווים אותם לאורך כל הדרך.

שורה תחתונה – לחדרי כושר בבתי אבות יש כוח עצום לעשות שינוי חיובי בחיי דייריהם וקשישים המקפידים לבצע פעילות גופנית תורמים לא רק לבריאות הפיזית שלהם, אלא גם לבריאות הנפשית שלהם.