אלונה פטיט – מאמנת מכון כושר בתל אביב
נעים מאוד
שמי אלונה פטיט ואני מאמנת כושר. מקיימת פגישות אימון כושר אישי או אימון כושר לקבוצות קטנות בסטודיו שלי או בסטודיואים שונים באיזור תל אביב.

עקבו אחרי

חדר כושר בתל אביב:

אימון אירובי – מה זה?

כיום, ההמלצה הברורה של כל רופא או מומחה בריאותי היא לבצע פעילות ספורטיבית אינטנסיבית, ורצוי בתדירות גבוהה ככל האפשר. אימון אירובי הוא אחת הפעילויות המומלצות ביותר, מהבחינה הזו. הוא מגלם בתוכו שורה ארוכה של יתרונות, וניתן לבצע אותו בדרכים מגוונות. הנה כל מה שחשוב לדעת על האימון האירובי.

על אימון אירובי ויתרונותיו

פעילות אירובית, ברמת ההגדרה שלה, היא פעילות המבוססת על מאמץ גופני רב, במהלכה מפעילים קבוצה גדולה של שרירים לפרק זמן ארוך. המשמעות הישירה של כך היא שבכוחו של האימון האירובי להעלות בצורה ניכרת את צריכת החמצן בגוף ואת קצב פעימות הלב, מה שממקסם עוד יותר את יתרונותיה. האימון משפר את תפקוד הלב ואת אופן הזרמת הדם בכלי הדם, מה שעשוי למנוע שורה ארוכה של מחלות בעתיד: לראיה, מחקר שהצביע על כך שאימון אירובי, אפילו כשהוא נעשה בתדירות שאינה גבוהה במיוחד, מקטין את הסיכון למות מהתקף לב ביותר משליש. מחקרים אחרים מצאו כי אימון אירובי עשוי לתרום לחיזוקה של העצם.
אימון אירובי מפחית את לחץ הדם בגוף, ובכוחו החיובי אף לסייע לרמות הכולסטרול בגוף: הפחתת הכולסטרול ה"רע" מחד, והגדלת הכמויות של הכולסטרול ה"טוב" מאידך. האימון האירובי, בהמשך לכך, הוא אידיאלי לאנשים המעוניינים להפחית במשקל הגוף שלהם, ולו עקב שריפת השומנים המאסיבית שהוא מאפשר.
גם מבחינה נפשית, נמצא כי לאימון האירובי יש תרומה משמעותית. הוא מביא לשחרורם של אנדרופינים במוח, מה שמשפר את התחושה הכללית, ועשוי לסייע להתגבר על מצבים של דיכאון או מצב רוח ירוד.

מגוון רחב של פעילויות

מעבר להגדרה הבסיסית של אימון אירובי, ובהמשך ליתרונות הרבים שלו, חשוב לבחון אילו פעילויות ספציפיות אכן מוגדרות ככאלה. בין הפעילויות ה"ספונטניות" יותר ניתן למנות הליכה מאומצת, ריצה, רכיבה על אופניים, שחייה, סקי וכיוצא בזה. את הפעילויות האלה אפשר לבצע לכל אורך השנה.
המעוניינים בפעילויות אירוביות יכולים להצטרף גם לחוגים, הממקסמים עוד יותר את מעלות האימון האירובי, ואשר מוצעים דרך מכוני הכושר. חוגי אירובי ושריפת שומנים בהולמס פלייס כוללים, בין השאר, את החוגים הבאים:
• ספינינג
• טרקינג
• חתירה
• קיק בוקס
• זומבה
• ג'אמפינג
• אירובי דאנס
• ריקודי שורות / ריקודי בטן
החדשות הטובות: אתם מוזמנים להתחיל
היתרון המשמעותי של אימון אירובי הוא שכל אדם יכול לבצע אותו: נכון, בהתחלה צפויים קשיים לעמוד במאמצים, אך ככל שמתמידים בפעילות היא הופכת לפשוטה יותר לביצוע, ולכן גם יעילה יותר. אימון אירובי עשוי להתאים לגברים ולנשים באותה מידה, לצעירים ומבוגרים גם יחד.
המגוון הרחב של פעילויות הנכללות תחת הקטגוריה של אימון אירובי מביא לכך שכל אדם יכול למצוא את הפעילות המתאימה ביותר למאפיינים הפיזיים שלו, ליעדי האימון, וכמובן – גם לרצונות. ידוע הרי שפעילות גופנית, כשהיא גם מהנה, תהיה מוצלחת פי כמה.